Штучний інтелект (AI) може зробити навчання ефективнішим і доступнішим для учнів, а також полегшити роботу вчителям. Нижче про сервіси штучного інтелекту, які вже зараз дозволять вам вийти на новий рівень у викладанні!

 

Ми відверто запитали у ChatGPT, чи хоче він замінити вчителя. А він чесно зізнався: українські вчителі незамінні. Ось його пряма мова:

«Важко точно передбачити, коли і чи повністю замінить штучний інтелект учителів у школах. Попри те, що штучний інтелект досяг значного прогресу за останні роки, він все ще має обмеження та не може повністю відтворити людську взаємодію та емпатію, які часто є важливими в навчанні.

ШІ, безсумнівно, може допомогти в різних освітніх завданнях, таких як оцінювання, надання персоналізованого навчального досвіду та навіть відповіді на основні запитання студентів. Проте вчителі відіграють життєво важливу роль у підтримці соціального та емоційного розвитку учнів, забезпечуючи керівництво та мотивацію, а також адаптуючи навчання відповідно до індивідуальних потреб кожного учня. Штучному інтелекту нелегко замінити ці аспекти навчання.

До того, навіть якби ШІ замінив деякі навчальні завдання, важливо враховувати потенційний вплив на суспільство. Вчителі відіграють важливу роль у наших громадах, і заміна їх ШІ може мати значні соціальні та економічні наслідки.

Тому, хоча штучний інтелект може продовжувати інтегруватися в освіту різними способами, малоймовірно, що він повністю замінить вчителів у найближчому майбутньому». 

1. Deepai – ШІ для творчості на уроках. DeepAI пропонує набір інструментів, що генерує картинки за текстовими запитами, має у безоплатній версії 11 стилів(реєстрація не потрібна)

2. Paintbytext –  чат «Картина за текстом». Редагуйте свої фотографії та створюйте матеріали для презентацій за письмовими інструкціями за допомогою ШІ (реєстрація не потрібна)

3. Bedtimestory – ШІ для створення історій, що читаються дітям перед сном. Створіть історію про учнів чи свою дитину, уточніть жанр і зазначте художній стиль.

4. Talk to Books – нейромережа, яка  відповідає на запитання цитатами з книг. Вона вміє обробляти абстрактні питання, наприклад, «Що є сенсом життя?» або «Що означає бути людиною?». Поки не розпізнає питання українською мовою, але можна застосовувати на уроках англійської мови.

5. MakeMyTale — інноваційна платформа, що дозволяє створювати унікальні історії за допомогою ШІ. Оберіть тему, жанр, персонажів, а нейромережа створить казку з ілюстраціями. Є безоплатний (5 історій) і платний тариф.

6. Mubert – нейромережа, яка створює музику за текстовим запитом або за обраним жанром чи настроєм.

7. Kaiber– створить анімований ролик за вказаним зображенням (безоплатно 30 кредитів, 1 ролик = 8 кредитів).

8. Pictory – витягне контент з ваших записів  Zoom, Teams і вебінарів. Ідеально підходить для створення відеоконтенту для соціальних мереж.

9. ChatGPT – створить будь-який текстовий контент, тільки правильно запишіть промпт. Створить і вправу для занять і допоможе знайти потрібну інформацію. 

10. Microsoft Designer – підходить для створення віжуалів та дизайнів, як для уроків, так і для просування освітніх продуктів. 

11. Тome – створює цілі оповіді з нуля або додає контент за вашим запитом.

Curipod:


          Проводьте інтерактивні уроки, наповнені творчістю, рефлексією та критичним мисленням. Curipod — це програмне забезпечення для інтерактивних презентацій для навчання, зустрічей і семінарів, яке викликає цікавість і залучає всіх. Створюйте власні презентації або знаходьте готові шаблони та надихайтеся. Введіть тему свого уроку, а потім навчальні цілі та стандарти. Зачекайте кілька секунд, і Curipod створить інтерактивну презентацію, яку можна повністю редагувати!
Curipod також має бібліотеку Discovery, де користувачі можуть отримати доступ до вмісту, створеного іншими викладачами. Вміст можна звузити за темою або пошуком того, що ви шукаєте! Перегляньте відео нижче, щоб побачити, як це все працює!

Canva: 


Автоматично створюйте зображення, які вам потрібні Тепер, коли ви не можете знайти ідеальні зображення, вам потрібно лише знайти правильні слова, а потім спостерігайте, як вони чарівним чином оживають. Після того, як ви введете свої слова, а не поєднуєте наявні зображення, Text to Image створює абсолютно нові з нуля. Від практичних описів до химерних концепцій, Text to Image може створювати єдині в своєму роді зображення одним натисканням кнопки. Canva безкоштовна для всіх викладачів, а «Текст у мовлення» тепер доступний у всіх облікових записах Canva!